skip to Main Content

Volgende stap actueel functiewaarderingssysteem voor de umc’s

FunctiewaarderingUMC

De NFU en vakbonden stellen de komende maanden samen met de geselecteerde leverancier een plan van aanpak op voor de ontwikkelfase voor een toekomstbestendig functiewaarderingssysteem voor alle umc’s.

De ontwikkelfase start begin 2026 met het ontwikkelen van het functiewaarderingssysteem en de normfuncties. Dit duurt tot eind 2027. Daarna begint de voorbereiding van de implementatie van de nieuwe functies.

Betrekken medewerkers

Het plan van aanpak bevat onder meer afspraken over het betrekken van medewerkers. Betrokkenheid vanuit alle functies is cruciaal om de inhoud van normfuncties vorm te geven.

Onderhoud huidig systeem alleen als het echt noodzakelijk is

Vakbonden en de NFU hebben afgesproken gedurende de ontwikkelfase tot aan de implementatie zeer terughoudend te zijn met het doorvoeren van veranderingen in het huidige Fuwavaz. Denk bijvoorbeeld aan onderhoud aan functies of het hele functiehuis. Dat betekent niet dat er ‘niks’ mag gebeuren, maar wel dat kritisch wordt beoordeeld of het echt nodig is.

Als je vragen hebt, kan je via bureau@fbz.nl contact opnemen met Simone Beer, onderhandelaar bij de Cao UMC.

×Close search
Zoeken