Het overgrote deel van de FBZ-achterban is akkoord gegaan met de nieuwe Cao Gehandicaptenzorg, die loopt van 1 januari 2025 t/m 31 december 2026. In de cao is onder andere een structurele loonsverhoging opgenomen, een verhoging van de reiskostenvergoeding en afspraken over duurzame inzetbaarheid. “We zijn blij dat we zoveel positieve reacties hebben ontvangen op het onderhandelingsresultaat en de diverse verbeteringen die daarin zijn opgenomen”, aldus onderhandelaar Maaike Langerak.
Werknemers krijgen per 1 juli 2025 een loonsverhoging van 4 procent, per 1 mei 2026 nog eens 2 procent, en per 1 november 2026 weer 2 procent. Daarnaast worden de reiskosten- en thuiswerkvergoedingen verhoogd, de ORT-percentages aangepast en de compensatie voor bereikbaarheids-, consignatie- en consultatiediensten verdubbeld per 2026. Ook is de inspraak van zorgprofessionals op onderwerpen die hun werk raken beter geborgd.
Positieve feedback
We hebben veel positieve reacties van de achterban ontvangen op het onderhandelingsresultaat, en ook een aantal suggesties voor een volgende cao. Zo werd er aandacht gevraagd voor meer verlof, verdere verbetering van kostenvergoedingen en het inhalen van vermeende achterstanden op andere sectoren. Daarnaast zijn er mensen die hadden gewild dat de verbeteringen eerder zouden ingaan of hoger waren geweest. Al met al zijn we tevreden met dit resultaat en nemen suggesties uiteraard weer mee bij een volgende cao!
Alle details, inclusief de volledige afspraken, kun je teruglezen in het complete onderhandelingsresultaat. Zodra de nieuwe tekst van de cao beschikbaar is, publiceren we deze op onze website. Daarna worden de nieuwe teksten ook verwerkt in de cao-app.
De raadpleging bij de FNV- en NU’91-leden staat nog uit. Die uitslagen worden deze week bekend. De CNV-achterban heeft inmiddels ingestemd met het onderhandelingsresultaat.