skip to Main Content

FBZ licht inzet toe bij tweede overleg Cao VVT

VVT

FBZ en andere vakbonden voerden op 12 mei opnieuw overleg met werkgeversorganisaties Actiz en ZorgthuisNL om tot een nieuwe Cao VVT te komen. Tijdens het overleg lichtten FBZ samen met andere vakbonden hun inzet voor de onderhandelingen toe. Op basis van alle ingebrachte punten werd duidelijk dat ontwikkeling, gezond en veilig werken, loon en zeggenschap belangrijke thema’s worden.

Het arbeidsmarkttekort in de ouderenzorg vormt de grootste uitdaging om ook op de lange termijn goede zorg te kunnen blijven leveren. Investeren in goede arbeidsvoorwaarden is cruciaal, want het is de meest effectieve manier om de groeiende arbeidsmarkttekorten te beperken. FBZ wil daarom duidelijke afspraken maken voor een goede Cao VVT.

Inzet van FBZ

  • Een procentuele loonsverhoging die hoger is dan de inflatie.
  • Betere werkafspraken en vergoeding voor bereikbaarheidsdiensten.
  • Mogelijkheid om af te zien van een huisbezoek als medewerker zich onveilig voelt.
  • Meer aandacht voor het belang en de ontwikkeling van inspraak van zorgprofessionals in hun organisatie.

Lees hier de volledige inzet van FBZ.

Het vervolg

Het komende overleg staat gepland op 21 mei. Actiz zal dan een nadere toelichting geven over het mandaat wat zij van hun achterban krijgen. Daarna kan het ‘echte’ onderhandelen beginnen.

×Close search
Zoeken